Насловна > News > СИНОС: Казне за оне који су наредили бомбардовање РТС

СИНОС: Казне за оне који су наредили бомбардовање РТС

Синдикат новинара Србије (СИНОС) позива и ове године да се не заборави дан када је НАТО бомбом убијено на радном месту 16 медијских радника Радио телевизије Србије.

„Тај ратни злочин означио је почетак праксе некажњених војних напада на медије и у другим деловима света. СИНОС подржава оцену Организације за заштиту људских права – Human Rights Watch, да је напад на зграду и студио РТС-а био НАМЕРНИ НАПАД НА ЦИВИЛНИ ОБЈЕКАТ, што га чини ратним злочином. СИНОС остаје при захтеву да починиоци овог ратног злочина морају да буду кажњени. Синдикат новинара Србије се придружује Међународној и Европској федерацији новинара и другим медијским организацијама у захтеву да медији никада не смеју да буду легитимна мета у рату”, наводи се у саопштењу Извршног одбора СИНОС-а.