Naslovna > Vesti > UMMR:‭ ‬Suludo je da politika stavlja katance na medije,‭ ‬uređuje programe,‭ ‬i šeta sa motornim testerama

Čačak‭ ‬-‭ ‬Udruženje medija i medijskih radnika osuđuje upad u RTS ne sporeći opoziciji da svoje političke stavove iznosi na ulici.‭I ovog puta na udaru su medijski radnici i to nipošto nije dobro jer se politika prelama preko leđa ljudi koji već tri decenije u svim režimima rade najteži posao.
Stajemo na stranu naše teške profesije i javne reči,‭ ‬ne slažemo se sa motornim testerama u redakcijama.‭ ‬Mediji su u tri režima doživeli neviđeno posrnuće i linč.‭ ‬Godine‭ ‬2008.‭ ‬oni koji danas traže slobodu zatvorili su na stotine glasila i redakcija,‭ ‬ovi danas ćute pred zatvaranjem Tanjuga,‭ „‬Politike‭” ‬i‭ „‬Novosti‭”‬.‭ ‬Suludo je da politika stavlja katance na redakcije,‭ ‬uređuje programe i šeta kroz desk sa motorkom.

Država bi morala da kaže ne,‭ ‬to neće moći,‭ ‬a političari su obavezni da se dogovore o minimumu poštovanja.‭ ‬Ostalima je mesto u zatvoru‭ – ‬kaže se u saopštenju Udruženja medija i medijskih radnika.

UMMR

one × 3 =